De vereniging is opgericht te Brussel in 1906 als een Nederlandse herensociëteit en vanaf 1988 zijn ook dames lid van de Nederlandse Vereniging.  In 1992 is de vereniging verhuisd naar haar eigen clubgebouw in Tervuren.

Vele van de huidige activiteiten doen nog denken aan de tijden van weleer zoals de maandelijkse Happy Hour avonden met sprekers als Prinses Laurentien, Louis Tobback, Hans van der Loo (Shell) en Onno Ruding. Wekelijks is er gelegenheid om op de club te biljarten of te bridgen en op vrijdag is er de herenavond waar tevens gegeten kan worden.

De vereniging geeft de gelegenheid deel te nemen aan de schilderschool of U aan te sluiten bij een lezerskring, de verzamelaarskring, de kunstkring of de vriendengroep van filosofen.

Elke maand is er een filmavond en er wordt tweemaal per maand een lunch geserveerd.

Naast deze “aan huis” activiteiten worden er uitstapjes georganiseerd zoals museabezoeken, stadswandelingen, bedrijfsbezoeken of trips naar interessante plaatsen. De wat meer sportieve leden kunnen deelnemen aan golfevenementen. 

De vereniging telt ±300 leden, waarvan velen besloten hebben na hun carrière in België in dit gastvrije land te blijven wonen. Zij vinden in deze vereniging gezellig­heid, maar ook steun van vrienden als het minder goed gaat. De Nederlandse Vereniging zoekt nieuwe leden bij de vijftigplussers, zij kunnen de vereniging een bestaansrecht geven voor de lange termijn. 

U kunt meer informatie vinden op deze website.

Deze website gebruikt alleen cookies voor haar eigen werking. Ze gebruikt geen cookies van andere websites. Indien u hiermede niet akkoord gaat, gelieve dan deze website te verlaten.

  Ik aanvaard cookies van deze website.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk